VRÅNGFALLS AFK

Fiske förlänger livet

Tävlingsprogram 2018

Distriktets telefonsvarare 070-301 05 58

 

 

 

Månad

Dat.

Dag

Tävling

Arrangör

Plats

Tid

Jan.

14

Sön.

DM 1

Vrångfalls AFK

Med  sen.

10.00-14.00

Jan.

21

Sön.

DM 2

Stångådalens SFK

Med sen.

10.00-14.00

Jan.

27

Lör.

Öppna Björkb. Mästerskap

Stångådalens SFK 5-tim 2 mannalag

Med sen.

09.00-14.00

Jan.

28

Sön.

DM  3

Gullringens SFK

Med sen.

10.00-14.00

Feb.

3

Lör.

Kommunmästerskap

Gullringens SFK

Med sen.

10.00-14.00

Feb.

4

Sön.

DM 4

Virserums SFK

Med sen.

10.00-14.00

Feb.

10

Lör.

SM Pimpel

Enskede

Mälaren

 

Feb.

11

Sön.

SM Pimpel

Enskede

Mälaren

 

Feb.

17

Lör.

Smålandsmästerskap

Jönköping

Med sen.

10.00-14.00

Feb.

18

Sön.

Reservdag DM

 

 

 

Feb.

24

Lör.

Öppen tävling

Vrångfalls AFK

Mossjön

10.00-14.00

Feb.

25

Sön.

Reservdag DM

 

 

 

 

 

Distriktstävlingsledare:

Inger Skirby Ishult Fridhem 570 91 Kristdala 0491-440066,  070-576 45 31

 

Grenansvariga:

Pimpel:  Dennis Ankarberg 070-653 48 44

Mete:  Inger Skirby 070-576 45 31

Tjejmete:  PJ Jensen 073-328 73 30

 

Adress till hemsidan:

www.sportfiskarnakalmar.se

Ansvarig:  Jimmie Dahlström  070-563 40 05

 

Maj.

10

Tors.

Första metaredan

Stångådalens SFK               Strömmen

 

09.00-13.00

Maj.

13

Sön.

DM 1

Gullringens SFK

Med sen.

09.00-13.00

Maj.

26

Lör.

Kommunmästerskap

Gullringens SFK

Med sen.

09.00-13.00

Juni.

3

Sön.

DM 2

Stångådalens SFK

Med sen.

09.00-13.00

Juni.

10

Sön.

DM 3

Virserums SFK

Med sen.

09.00-13.00

Juni.

16

Lör.

Smålandsmästerskap

 

Med sen.

10.00-14.00

Aug.

12

Sön.

DM 4

Vrångfalls AFK

Med sen.

09.00-13.00

Aug.

18

Lör.

Tjejmete  Hamnen Fiskartorget

Kalmardistr. Samling Västervik     10.00

 

10.20-13.30

Aug.

25

Lör.

SM Mete

Gnesta     Nyköping

 

 

Aug.

26

Sön.

SM Mete

Gnesta     Nyköping

 

 

 



Copyright © 2011. All Rights Reserved Vrångfalls AFK
  Webbmaster Per-Jörgen Jensen