VRÅNGFALLS AFK

Fiske förlänger livet

RESULTATLISTA FRÅN DM 2 I PIMPEL 

SÖNDAGEN DEN 22 JANUARI 2017 

PÅ SJÖN NYEN 

Arr: STÅNGÅDALENS SFK 


Herrseniorer: 

1 Fredric Ankarberg Stångådalens SFK 5096

2 Magnus Hallberg Vrångfalls AFK 4232

3 Magnus Hallberg Gullringens SFK 3879

4 Jimmie Dahlström Stångådalens SFK 2286

5 Jerry Thoresson Virserums SFK 2241

6 Mattias Wernstedt Gunnebo/Västerviks SFK 1993

7 Håkan Andersson Vrångfalls AFK 1894

8 Harald Karlsson Gunnebo/Västerviks SFK 1834

9 Magnus Karlsson Stångådalens SFK 1765

10 Tobias Sundberg Vrångfalls AFK 1761

11 Frank Hjelte Gullringens SFK 1669

12 Torbjörn Johnsson Vrångfalls AFK 1660

13 Anders Milton Stångådalens SFK 964


Damseniorer: 

1 Gun-Inger Hjelte Gullringens SFK 1358


Herrveteraner: 

1 Mats Åkesson Stångådalens SFK 3802

2 Micael Glennfalk Stångådalens SFK 3395

3 Håkan Dahlström Stångådalens SFK 3331

4 Anders Johansson Stångådalens SFK 2969

5 Lars-Inge Persson Vrångfalls AFK 2960

6 Rolf Emanuelsson Stångådalens SFK 2945

7 Inge Magnusson Stångådalens SFK 2793

8 Peter Olsson Stångådalens SFK 2736

9 Robert Ernstsson Ankarsrums SFK 2721

10 Bertil Sundberg Vrångfalls AFK 2563

11 Lars Gäfvert Gullringens SFK 2504

12 Mats Nilsson Gullringens SFK 2476

13 Roger Carlsson Fliseryd SFK 2389

14 Sören Gladeling Stångådalens SFK 2306

15 Göran Hjortbäcken Stångådalens SFK 2095

16 Jan Larsson Fliseryd SFK 2005

17 Silve Stridh Gullringens SFK 1824

18 Tonny Johansson Virserums SFK 1687

19 Kenneth Hallberg Vrångfalls AFK 1403

20 Sivert Stridh Gullringens SFK 1208


Damveteraner: 

1 Margaretha Stridh Gullringens SFK 3317

2 Gunilla Gladeling Stångådalens SFK 1564

3 Lena Stridh Gullringens SFK 1074


Ä.Herrveteraner: 

1 Dennis Ankarberg Vrångfalls AFK 3748

2 Mats Johansson Kalmardistriktet 3575

3 Stefan Tomasson Gullringens SFK 1824

4 Sven-Olof Svensson Gullringens SFK 1122

5 Lars Skirby Vrångfalls AFK 669

6 Sten Stridh Gullringens SFK 636

7 Bo Hillström Vrångfalls AFK 500

8 Veine Englund SFK Kroken 167


Ä.Damveteraner: 

1 Daisy Ankarberg Vrångfalls AFK 1713

2 Inger Skirby Vrångfalls AFK 1618

3 May Tomasson Gullringens SFK 1270

4 Gull Johansson Gullringens SFK 596

5 Ulla Palmer Vrångfalls AFK 377

6 Inger Karlsson Vrångfalls AFK 121


Y.Herrjuniorer: 

1 August Linder Gullringens SFK 992

2 Timar Matthiasson Gullringens SFK 426

3 Pontus Eriksson Gullringens SFK 28


Herrseniorlag: 

1 Stångådalens SFK Jimmie D. Fredric A. Anders M. 8346

2 Gullringens SFK Frank H. Magnus H. Mats N. 8024

3 Vrångfalls SFK Håkan A. Torbjörn J. Magnus H. 7786


Herrveteranlag: 

1 Vrångfalls SFK Dennis A. Lars-inge P. Bertil S. 9211

2 Stångådalens SFK lag 2 Håkan D. Rolf E. Peter O. 9012

3 Stångådalens SFK lag 3 Mats Å. Göran H. Anders J. 8866

4 Stångådalens SFK lag 1 Micael G. Sören G. Inge M. 8494

5 Gullringens SFK Silve S. Sivert S. Lars G. 5536


Damveteranlag: 

1 Gullringens SFK Lena S. Margaretha S. May T. 5658


Ä.Herrveteranlag:

1 Gullringens SFK Stefan T. Sten S. Sven-Olof S. 3582


Y.Herrjuniorlag: 

1 Gullringens SFK Timar M. August L. Pontus E. 1444


Copyright © 2011. All Rights Reserved Vrångfalls AFK
  Webbmaster Per-Jörgen Jensen